Péče o nohy

 

Proč chodit pravidelně na pedikúru?

Každý den ujdeme přibližně 6 - 8000 kroků. Naše chodidla jsou vystavena každodenní námaze a brání se tím, že pokožka tvrdne, rohovatí a bez nutné péče praská. Nohy jsou většinou po celý den uzavřeny v neprodyšných botách, potí se, mačkají v těsných dámských střevíčkách. Vznikají nepříjemné, ale i bolestivé otlaky a mozoly. Je proto důležité věnovat svým chodidlům patřičnou péči. Zaslouží si alespoň jednou měsíčně navštívit pedikúru, kde jim bude poskytnuta odborná péče.

 

Zdravá i estetická pedikúra

Mít nohy hladké jako miminko patří k létu stejně jako opalovací krém. O pohled na zatvrdlé a popraskané paty v otevřených botách nestojí nikdo. „Nezapomínejte proto na pedikúru, kde jde především o zdraví nohou, i když i estetický vzhled nelze zanedbávat. Včasnou péčí o nohy lze předejít komplikacím a návštěva salonu jednou za měsíc stojí za to.

 

Parafínový zábal

Co je to parafín? Parafín je speciální vosk obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Taje při teplotě 52 - 62°C. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické. Parafínová vrstva prohřívá, zvyšuje krevní oběh a otvírá póry. Kůže pak může účinněji absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků.

Parafínové zábaly  představují proceduru, která kombinuje zdravotní a estetické účinky. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení a změkčení. Parafín také působí blahodárně na nervovou soustavu. Parafín prokrvuje, zrychluje metabolismus, vypíná pokožku, zjemňuje, způsobuje mírnou exfoliaci (odstranění horní vrstvy rohové), příjemně prohřívá pokožku. Pravidelnými parafínovými zábaly  se docílí nejen zpevnění nehtů, krásně jemné hedvábné pokožky, ale uvolňuje svaly a klouby, zjemňuje pokožku, má omlazující účinek, zesvětluje pigmentové skvrny, okamžitě jemné a sametově hladké ruce i nohy, úspěch již po první kúře, vynikající péče pro omlazení vašich rukou i nohou.

 

Kuří oko

Nejčastější následek nevhodně zvolené obuvi – to je kuří oko.Kuří oko je nejčastěji následkem nekvalitní či špatně zvolené obuvi. Výsledek je odumřelá a zrohovatělá kůže. Kuří oka se nacházejí ve většině případů na vystupujících kostech.

Příčina
Nejčastější příčinou vzniku kuřího oka je již výše zvolená nevhodná volba obuvi.
Kuří oka se častěji vyskytují u žen než u mužů. Důvod je jednoduché – ženy mnohem častěji obouvají obuv jako vysoké boty, kozačky – či boty s úzkou špičkou.

Příznaky
Kuří oko se dá poznat poměrně jednoduše – jedná se o nateklý žlutý útvar, který má průměr kolem 7mm. Je velmi bolestí na dotek.

Léčba
Léčba kuřího oka je běh na dlouhou trať. Hned na úvod je potřeba dodat, že sami si ho doma nevyléčíte. Je potřeba navštívit vašeho doktora a následně pedikéra. Možné je kuří oko odstranit i laserovou formou.

Prevence
Pokud chcete problémy s kuřím okem předejít volte vždy jen volnou, kvalitní a pohodlnou obuv.

Proč mi vlastně pedikérka může odstranit kuří oko, ale bradavici ne? A může laik poznat rozdíl mezi bradavicí a kuřím okem?

Kuří oko na rozdíl od bradavice není virová infekce, vzniká v důsledku otlaku - nejčastěji při nošení příliš těsných bot. Bradavice mají oproti tomu květákovitý povrch, pod kterým jsou často patrné tmavé tečky. Mezi laiky panuje názor, že se jedná o kořínky bradavic, ale jde o trombotizované kapiláry, což jsou ucpané drobné cévky v kůži. Neodborným zásahem může dojít k zanesení bradavice do hlubších vrstev kůže.